OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

 

Ruky a nechty o nás veľa prezrádzajú. Sú jednou z vizitiek toho, ako sa o seba staráme. Často krát dáme rukám zabrať pri rôznych domácich prácach, či v práci pri počítači, takže aj ony si zaslúžia našu pravidelnú starostlivosť a relax. Doprajte im ozdravujúci program, ktorý je zameraný na ošetrenie nechtov a rúk

Doprajte si masáž rúk

Používame ich dennodenne odhliadnuc od toho, či je naša práca fyzického alebo duševného charakteru. Ruky potrebujeme stále a ich dôležitosť oceníme zväčša až vtedy, keď ich následkom zranenia nejaký čas nemôžeme používať. Prezradia náš vek, naše neduhy, zlozvyky, či zdravotný stav. Starostlivo pestované a upravené môžu byť našou pýchou. Zanedbávané naopak hanbou.

Aj ruky potrebujú relax

Sú našim pomocníkom takmer pri každej činnosti, a tak ako chodidlá, centrom rôznych reflexných bodov. Z času na čas by sme im preto mali poskytnúť chvíľku relaxácie v podobe malej wellness kúry. Tvorí ju desať krokov pozostávajúcich z jednoduchých cvikov, reflexnej masáže a aj strečingu. Nemusia na seba nadväzovať a môžu sa prevádzať spolu alebo osobitne kdekoľvek si na ne zmyslíte.

Využite voľnú chvíľku v autobuse počas cesty do práce, chvíľku uvoľnenia v kancelárii, či večerné nečinné pozeranie televízie. Cviky zaraďte do svojho denného rituálu, o veľa času vás neoberú. Ich pozitívne účinky však rozhodne oceníte. Pomôžu vám odstrániť stres, napätie a navodiť pocit uvoľnenia i osvieženia.

1. Zahriatie

Spojte ruky tak, aby prsty boli vzájomne prepletené a dlane sa nedotýkali. Najprv jednou rukou rýchlymi pohybmi pomocou prepletených prstov trite priehlbinky medzi prstami druhej ruky. Rovnaký proces zopakujte aj na druhú ruku. Odporúčaný počet opakovaní trecích pohybov je dvadsať na každú ruku.

2. Uvoľnenie dlaní a zápästia

Dlane zostanú spojené pomocou prepletených prstov. Striedavým pohybom do strán ich ohýbajte v zápästiach so súčasným pritlačením prstov hornej ruky na chrbát dlane dolnej prehýbanej ruky. Tento jednoduchý cvik rozprúdi krvný obeh a rozhýbe stuhnuté zápästia.

3. Naštartovanie lymfy

Zacvaknite postupne medzi ukazovák a palec kožičku medzi jednotlivými prstami druhej ruky a ťahavým pohybom trikrát jemne trhnite. Preveďte vo všetkých štyroch priehlbinkách a potom vystriedajte ruky.

4. Upokojenie

Najprv palcom pravej ruky nájdite na chrbte ľavej dlane bod nachádzajúci sa medzi jej palcom a ukazovákom v mieste kde končí šľacha a začína kosť. Na krátko zatlačte, povoľte a opäť zatlačte. Zopakujte aj na druhej ruke.

5. Uvoľnenie šliach

Podoprite vystretú ruku, druhú dajte v päsť a kostičkami prstov päste silou rolujte po brušku dlane vystretej ruky. Na každej ruke cvičte po dve minúty.

6. Odstraňovanie blokád

Výdatne si nakrémujte ruky mastným krémom a palcom jednej ruky masírujte bruško dlane druhej ruky. Ak natrafíte na bolestivé miesto, predĺžte dobu tlaku.

7. Prekrvenie a posilnenie

Pohybmi dlaní napodobňujte precízne a energetické umývanie rúk. Potom nechajte ruky vzájomne prepletené a pohybujte nimi oproti sebe do strán.

8. Vynikajúci strečing

Postupne každý prst od koreňa až po konček prstami druhej ruky premiesiť a opatrne natiahnuť do dĺžky. Potom ruky prstami vzájomne prepliesť a naťahovať brušká dlaní smerom k sebe a od seba. Výborne natiahne oblasť celých rúk.

9. Posilnenie srdca a pľúc

Opäť ruky starostlivo nakrémujte a chrbát dlane jednej ruky jemne masírujte krúživými pohybmi palcom druhej ruky. Zopakujte aj na druhú ruku.

10. Aktivácia reflexných zón

Sadnite si do vzpriameného sedu, uvoľnite ramená, pokrčte ruky v lakťoch a brušká dlaní o seba navzájom trite až pokiaľ nebudú príjemne teplé.

Zaslúžia si našu pozornosť

Aj ruky sú súčasťou nášho tela a preto by sme okrem starostlivosti o svoju postavu, tvár, či vlasy, mali venovať rovnakú pozornosť aj zveľaďovaniu ich krásy a príjemného pocitu uvoľnenia. Nájdite si občas chvíľku venovanú výlučne svojim rukám. Rozhodne si to za svoju nepretržitú nenahraditeľnosť zaslúžia.

Gélové nechty- modeláž nechtov jedno a trojfázovým gélom.

Aké sú rozdiely Gél  - Akryl(živica):

v technike nanášania

v stavbe materiálu

v spôsobe vytvrdnutia

Gél

obsahuje fotoradikály, ktoré vplyvom UV žiarenia spôsobia tvrdnutie gélu

obsahuje 5-6% kyselín, t.j. minimálny obsah kyseliny, kyselina postupuje len do povrchu nechtovej platničky

rozširuje povrch nechtu a viaže gél.

pôsobenie primeru

Akryl

tvrdne na vzduchu odparovaním tekutej zložky - liquidu pôsobenie primeru

je koncetrovaný 65%-105 % kyseliny

Starostlivosť o umelé nechty

O umelé nechty sa treba starať ako o svoje vlastné. Každá majiteľka umelých nechtov by mala rátať s tým, že ich treba pravidelne po dvoch až štyroch týždňoch obnovovať. Ak sa rozhodnete pre odstránenie umelých nechtov, nikdy to nerobte samy doma.

Ako to prežiť z umelými nechtami

V prvých hodinách sa vám budú zdať vaše nechty ťažké a neprirodzené.

Zvoľte si prirodzenú dĺžku vašich nechtov. Čo je približne 3-4 mm špičky nechtu- zaručuje ľahšie si na ne zvyknete a dlhšie vám vydržia.

      Materiál, ktorý sa nanáša na vlastný nechet je veľmi kvalitná umelá hmota. Žiadna jej zložka nepôsobí na organizmus ani nepoškodzuje vaše nechty. Predpokladáme, že i Vy viete, že umelá hmota sa dá neopatrným zachádzaním poškodiť. Napr. zlomiť.

Nerobte veci zbrklo, Vaše pohyby rukou by mali byť elegantné !

Preto dávajte predovšetkým pozor:

  • pri veľkom upratovaní použite gumové rukavice s bavl. vložkou, napr. na umývanie okien
  • pri žmýkaní prádla ai.
  • naučte sa brať veci plochou prstov a nie špičkami nechtov
  • pri otváraní a zatváraní , využite kĺby prstov
  • pri použití kalkulačky - si pomáhajte perom, alebo kĺbmi prstov
  • pri vyberaní vecí z úzkych sukní a nohavíc -vyzliecť a vytriasť
  • na obúvanie topánok použite obuvák
  • pri stlaní na posteľného prádla a zasúvania do matracov použite pravítko
  • Keď mrzne noste teplé rukavice, lebo umelina mrzne a krehne.
  • POZOR v saune môžu nechty páliť.